Wsparcie technologii konsumenckiej — dzięki właściwym rozwiązaniom dotyczącym bezpieczeństwa BYOD! Wsparcie technologii konsumenckiej — dzięki właściwym rozwiązaniom dotyczącym bezpieczeństwa BYOD!
Wsparcie technologii konsumenckiej — dzięki właściwym rozwiązaniom dotyczącym bezpieczeństwa BYOD!
Intel® Core™ vPro™ processor family

Rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa BYOD

Masz pewność, że nie możesz ignorować BYOD, ale nie masz pewności, jakie rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa BYOD mogą wyeliminować ryzyko z tego narastającego wielkiego trendu w branży IT?

Masz pewność, że nie możesz ignorować BYOD, ale nie masz pewności, jakie rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa BYOD mogą wyeliminować ryzyko z tego narastającego wielkiego trendu w branży IT?

Fakt: trend BYOD będzie się utrzymywał. Coraz więcej pracowników przynosi swoje osobiste smartfony i tablety do pracy lub szuka możliwości użycia ich do zdalnego dostępu do danych firmy. Ponadto często BYOD jest nakazem odgórnym, gdy kierownictwo żąda dla urządzenia iPad dostępu do firmowej skrzynki e-mail i kalendarza, a dyrektor ds. informacji jest pod presją — musi wypełnić odgórny nakaz lub liczyć się z negatywnym postrzeganiem działu IT.

Inny fakt: Łatwiejsza łączność i większa mobilność pozwoliła pracownikom pokolenia Y za zainicjowanie rozoju klultury BYOD, która nabrała dynamiki dzięki powszechniej chęci dostępu do pracy mobilnej i globalnej współpracy między zespołami. Nie można jednak zapominać o powstających problemach bezpieczeństwa. Nie ma wątpliwości, że organizacja skorzysta na wdrożeniu rozwiązania BYOD.

Ale jak znaleźć właściwe rozwiązanie dotyczące bezpieczeństwa BYOD w celu zagwarantowania bezpieczeństwa danych firmy przy wdrożeniu strategii BYOD?

Firma Fujitsu oferuje produkty i rozwiązania, które pomogą stawić czoła wyzwaniu ochrony sieci, danych i usług korporacyjnych przy jednoczesnym zapewnieniu natychmiastowego dostępu do informacji oraz szybszej i skuteczniejszej komunikacji, która napędza wydajność. Nie wolno zapominać o ciągle zmieniającym się krajobrazie zagrożeń i rosnącym występowaniu naruszeń zasad dotyczących danych.

Wiemy, że właściwe rozwiązanie dotyczące bezpieczeństwa BYOD stanowi ważny element strategii BYOD i realizujemy potrzeby dotyczące bezpieczeństwa i zgodności przy użyciu opartych na rolach, rozpoznających urządzenia i lokalizacje usług, takich jak:

  • dostęp do aplikacji na podstawie zasad bezpieczeństwa, lokalizacji i typu urządzenia dla zarządzania ryzykiem i ochrony prywatności;
  • bezpieczne, zaufane centra danych do hostowania wirtualnego środowiska;
  • opcja zdalnego blokowania i czyszczenia wszystkich danych z firmowych urządzeń oraz usuwanie tylko danych firmowych z urządzeń osobistych.

Właśnie tutaj może pomóc firma Fujitsu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby zobaczyć, w jaki sposób firma Fujitsu oraz jej produkty i usługi mogą pomóc w stworzeniu planu pomyślnego wdrożenia rozwiązania dotyczącego bezpieczeństwa BYOD.


Kontakt