Rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa środowiska pracy

Rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa środowiska pracy

Zrównoważenie bezpieczeństwa środowiska pracy i wydajności pracowników

Utrata lub wyciek danych wrażliwych z urządzeń użytkowników to istotne zagrożenie dla każdej firmy. Specjaliści ds. IT stoją przed wyzwaniem związanym z ochroną firmowych sieci, danych i usług przy jednoczesnym zapewnieniu swobodnego dostępu do informacji oraz szybszej, bardziej efektywnej komunikacji w celu zwiększenia wydajności. A wszystko to musi być realizowane w zmieniającym się środowisku zagrożeń.

Kompleksowe rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa środowiska pracy firmy Fujitsu mogą pomóc zrównoważyć bezpieczeństwo i dostęp oraz zagwarantować maksymalną możliwą wydajność pracowników i ochronę firmy.

FUJITSU Palm Secure

Czytnik wzoru naczyń krwionośnych dłoni firmy Fujitsu jest systemem uwierzytelniającym, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii zabezpieczeń biometrycznych. To bezdotykowe urządzenie zapewnia łatwe w obsłudze i higieniczne rozwiązanie z zakresu weryfikacji tożsamości poprzez rejestrowanie obrazów układu naczyń krwionośnych za pomocą promieni emitowanych w bliskiej podczerwieni. Odtleniona hemoglobina w układach krwionośnych dłoni absorbuje te promienie, zmniejszając stopień odbicia, przez co naczynia krwionośne stają się widoczne na obrazie jako czarne wzory. Odczytany wzór naczyń krwionośnych jest następnie porównywany do zapisanego wzoru w celu uwierzytelnienia osoby.

Więcej informacji o Palm Secure

FUJITSU Workplace Protect

Bezpieczeństwo informacji zaczyna się od kontroli dostępu do urządzeń klienckich. Rozwiązanie Workplace Protect firmy Fujitsu zabezpiecza poufne dane i programy poprzez dokładną weryfikację i uwierzytelnianie użytkowników komputera oraz efektywne zapobieganie korzystaniu z niego bez upoważnienia.

Więcej informacji o Workplace Protect

FUJITSU EraseDisk

EraseDisk to funkcja wbudowana w oprogramowanie sprzętowe systemu, która umożliwia skasowanie wszystkich danych z dysku twardego — niezawodnie i trwale. Nieodwracalnie usuwa wszystkie dane wrażliwe z dysku twardego przed utylizacją, odsprzedażą lub zmianą systemu operacyjnego.

Więcej informacji o EraseDisk

Serwer NAS FUJITSU CELVIN

Serwery NAS Fujitsu CELVIN zapewniają całą potrzebną elastyczność, skalowalność i łatwość obsługi. Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika umożliwia nieskomplikowane zarządzanie danymi. Wyjątkowa funkcja zdalnej replikacji w czasie rzeczywistym znacząco zmniejsza ryzyko utraty danych. Centralne przechowywanie ułatwia obniżenie kosztów przechowywania danych i zarządzania nimi.

Więcej informacji o serwerze NAS CELVIN